Premýšľaš, ako získať nových študentov? Jednou z vecí, ktoré Ti zrejme logicky napadnú, je zmeniť obsah príspevkov či začať s platenou reklamou. Skvelý nápad, ale… vieš, že existuje ešte ešte jedna vec, ktorá dovolím si tvrdiť, funguje oveľa lepšie než marketingy a platené propagácie?

Ambasádori Tvojej značky

A nemyslím tým nejakým platených influencerov. Mám na mysli Tvojich aktuálnych a bývalých študentov, ktorí boli s Tvojimi službami natoľko spokojní, že sa prirodzene stávajú šíriteľmi Tvojho dobrého mena. 💛

Vraví sa, že každý človek je s akýmkoľvek iným človekom na zemi prepojený cez maximálne 5 ďalších ľudí. Každý Tvoj študent je teda Tvojou reklamou. Ak sú študenti spokojní s Tvojimi službami, je prirodzené, že o Tebe začnú hovoriť svojej rodine, kamarátom, kolegom. Občas niekomu spomenú, že sa tešia na hodinu s Tebou, prípadne sa budú chcieť pochváliť, ako im ten jazyk dobre ide. Alebo budú chcieť niekomu ukázať zaujímavé video, ktoré si im poslal(a). 😊

Ľudia štatisticky veria oveľa viac odporúčaniu svojich známych, ako čítaniu recenzii na nete. Samozrejme, pridaj si na web a insta referencie Tvojich študentov, je to dôležité. Všetky tieto rady a tipy spolu pekne hrajú a vzájomne sa dopĺňajú.

Kam tým mierim? Podnikáme online, ale vzťahy v online svete musíme kultivovať rovnako ako tie „naživo“

Pri budovaní lektorskej značky nejde len o tie stratégie, ktoré sú pri budovaní každého online podnikanie dôležité (super web, hodnotný obsah, pravidelne ukazovať svoju tvár, atď.), ale hlavne o kultivovanie vzťahov, ktoré už ako lektorka máš. Nejde len o ZÍSKAVANIE ďalších a ďalších študentov, ale aj o STARANIE sa o tých, ktorých už máš. Neber svojich dlhodobých klientov ako samozrejmosť. 💛 Spokojní študenti, ktorí sa v spolupráci s Tebou cítia príjemne, o Tebe budú hovoriť a propagovať Ťa prirodzene, bez toho, že by si ich o to musela žiadať.

Preto nezabúdajte pri budovaní vašej značky na customer care. Tvoji empatia v kombinácii s profesionalitou sú tie najsilnejšie faktory, vďaka ktorým budú študenti šíriť Tvoje dobré meno aj roky po skončení spolupráce s Tebou.

PS: Ak si túžiš budovať stabilné, dôverné a rešpektujúce spolupráce už od prvých momentov, vypočuj si niektorú z epizód môjho podcastu Lepší lektor.

Maj krásny deň, milá lektorka.

Kika👱🏼‍♀️