Lektorky a lektori

Cieľom Akadémie lektorov je zvyšovať úroveň súkromného vzdelávania na Slovensku a v Českej republike. Táto sekcia ponúka prehľad výnimočných jazykových lektoriek a lektorov, ktorí sú odborníkmi vo svojej sfére a pri výuke sa zameriavajú na kvalitu a individuálne potreby študentov. Postupne sa bude rozširovať. ♥

Katarina Majdová Sirotová – lektorka nemčiny: Uč sa deutsch

Katarína svojich študentov učí nielen to, ako si zamilovať nemčinu. Učí ich, ako sa jazyk učiť kreatívne a motivuje a inšpiruje ich k pozitívnym životným a pracovným zmenám. Predtým, ako sa rozhodla stať lektorkou, strávila 9 rokov prácou v 3 nadnárodných firmách, kde nemčinu denne používala. Napriek úspešnej kariére ju zamestnanie v korporátoch nenapĺňalo. To, po čom túžila, bola práca so slovom, s ľuďmi, komunikácia, kreativita. Rozhodla sa nabrať odvahu a začať robiť to, o čom snívala už od detstva – učiť. Katarína verí, že jazyk otvára cestu k novým príležitostiam a preto svojich študentov sprevádza na ceste k aktívnemu používaniu jazyka. Kreatívne, efektívne, systematicky a zábavne.

FB Uč sa deutsch 

sirotovakatarina1@gmail.com

Eliška Nováková – online lektorka japončiny: Japonština s liškou

Eliška učí japončinu od roku 2018. Zameriava sa na dospelých študentov na rôznych úrovniach a rada prepája lekcie s japonskou kultúrou. Učí tak, aby to nebola len drina, ale tiež zábava. V poslednej dobe sa tiež aktívne venuje skupinovým kurzom. V Japonsku ako študentka strávila dva roky. Keď práve neučí, rada chodí do prírody a varí. Minulý rok sa začala učiť po španielsky, čo jej okrem iného pomáha lepšie sa vcítiť pocitov študentov – začiatočníkov.

IG @japonstina_s_liskou
www.japonstinasliskou.cz

Janka Mokrá, lektorka angličtiny a taliančiny

Janka považuje samú seba za dieťšťasteny, pretože dostala možnosť vyštudovať na univerzite tie najkrajšie jazyky – angličtinu a taliančinu – a dnes sa živí tým, že ich učí druhých. Aj vďaka zahraničným pobytom formou štúdia či stáže na univerzitách v Taliansku a práci activity leader-ky na Malte sa jej potvrdilo, že táto práca je presne pre ňu. Baví ju neustále posúvať svoje lektorstvo vpred, a tým nielen profesionálne a osobnostne rásť, ale aj zlepšovať životy iným. Na svojom Instagrame a blogu zdieľa okrem jazykových tipov aj úžasné tipy na seriály, knihy a zahraničné výlety.

www.jazykysjankou.sk

IG: @jazykysjankou

Barbora Lančová: Po francúzsky bez vrásky

Barbora je online lektorka francúzštiny. Keďže má francúzštinu odžitú z Francúzska a Luxemburska, vie, aká francúzština sa používa v každodennom živote, a preto sa na lekciách zameriava hlavne na
prirodzenú konverzáciu, aby sa tak študenti a študentky zbavili strachu z rozprávania v reálnych situáciách.
Neoddeliteľnou súčasťou jej spoluprác je pravidelná podpora a koučing klientov, ktoré v kombinácii s efektívnou motiváciou prinášajú svoje ovocie vo forme dosiahnutých jazykových cieľov, ale aj
dobrého pocitu z lekcií pre obe strany.

IG: @mersi.boku.francuzstina

Simona Ševčíková, lektorka angličtiny 

Simona Ševčíková sa špecializuje na individuálne lekcie a lekcie pre dvojice, počas ktorých systematicky a zároveň pútavo prechádza so študentami rôznymi aspektami jazyka. Pomáha ľuďom, ktorí chcú sebavedomo komunikovať  a osvojiť si gramatiku. Najväčšiu radosť jej robí, keď jej študenti začnú rozprávať s istotou a môžu spolu na lekciách viesť podnetné diskusie a popritom naďalej posúvať svoju úroveň angličtiny.

IG: @lekcieanglictiny

Anežka Sobotková: Busy norsk 

Anežka Sobotková je lektorka nórčiny a špecializuje sa na spolupráce, v ktorých študenti vyťažia maximum vďaka efektívnej kombinácii online stretnutí a mentoringu. Učí hlavne ženy, ale tiež mužov, hlavne nórčtinu, ale aj angličtinu. A tiež stratégiu a mindset, pretože bez nich to ide len ťažko. 🙂

FB: Busy norsk

Tomáš Mýtny: Take_away_english

Tomáš Mýtny učí angličtinu hravo. Jeho výnimočným talentom je to, že študentom dokáže ohromným spôsobom nakopnúť sebavedomie. Jeho revírom sú online lekcie 1:1, na ktorom vytvára také pohodové a bezprostredné prostredie, že aj tí málo smelí študenti sa rozprávania prestanú báť. Vytvára originálne témy lekcií, ktoré prepája s praktickými frázami a gramatikou. Zbožňuje tvoriť mnemotechnické pomôcky, ktoré zdieľa hlavne cez svoj IG profil – študenti sa zasmejú a zároveň si daný jav zapamätajú.

www.takeawayenglish.sk

IG: @take_away_english

Klára Fafejtová: Klaras svenska

Klára Fafejtová je lektorka švédčiny žijúca svoj škandinávsky sen v meste Piteå na severe Švédska. Lektoruje od roku 2016 a v poslednej dobe objavuje kúzlo asynchrónnej výuky a skupinových kurzov. Jej študentami sú najmä Češi a Slováci, ktorí sa chcú do Švédska presťahovať, prípadne to už urobili. Klára miluje prírodu, zvieratá, pobyt v lese alebo pri švédskom mori. Študentom sprostredkováva nielen jazyk, ale aj reálie (škoricové slimáky), kultúru (ABBA) a praktické tipy o tom, aký je život na severe, ako napríklad, prečo sa treba vždy postaviť do radu. 

Klárina webstránka

IG @klaras.svenska

Lenka Ptáčková: Angličtina pre cestovaní

Lenka Ptáčková je online lektorka angličtiny. Angličtinu nevníma len ako svoju prácu, ale je to predovšetkým jej veľká záľuba, čo sa odráža na jednotlivých spoluprácach so študentami. Svojim študentom pomáha získať istotu pri rozprávaní, tak, aby boli schopní dohodovoriť sa s miestnymi, prečítať si jedálny lístok, ale tiež rozumieť obľúbenej hudbe či filmu. Medzi jej najväčšie koníčky patrí cestovanie a o tejto téme v súsvislosti s angličtinou zdieľa praktické príspevky na svojom instagrame.

Agáta Ebrová: Itagata

Agáta Ebrová je online lektorka taliančiny. Tento nádherný jazyk si zamilovala už v destve a odvtedy ju sprevádza naprieč študijným aj pracovným životm. Vyštudovala italianistiku na FF UK a neprestáva na sebe makať – momentálne si robí doktorát z talianskej lingvistiky. Jej vášeň pre jazyky je nákazlivá a študentov dokáže rozhovoriť už od prvých lekcií. Miluje taliansku kuchyňu a vo voľnom čase rada športuje.

Kateřina Vlachová: Čeština pro cizince

Kateřina Vlachová je profesionálna lektorka češtiny pre cudzincov. Študenti ju opisujú ako vždy veselú, optimistikú, priateľskú a plnú energie. Nedá sa nesúhlasiť. 🙂 Kateřina so študentami zdieľa lásku ku knihám, filmom, cestovaniu, športu a prírode. Výuke češtiny sa venuje už viac ako 10 rokov, z toho posledných 5 rokov je jej doménou online prostredie. Študentom pomáha s prípravou na skúšky, vedie konverzačné kurzy a vytvára tematické videá na Youtube a príspevky na Instagram. 

Olivia Pace, lektorka a koučka angličtiny

Olivia Pace je online lektorka anglického jazyka pre dospelých a zároveň učiteľka v súkromnej anglickej škôlke. Prostredníctvom svojich lekcií študentom pomáha dosiahnuť rovnaký pocit slobody, aký sama zažíva pri cestovaní, vzdelávaní a všeobecnej komunikácii v angličtine. Vedieť s ľahkosťou komunikovať dvomi jazykmi ako native speaker vníma ako svoje privilégium, a preto s radosťou pomáha študentom rásť a napredovať v ich vzdelaní. Na svojom instagrame odhaľuje zákutia britskej angličtiny a svojich sledovateľov učí pokročilú slovnú zásobu.

Ivana Černá: Japončina Nekopan

Ivana Černá je lektorka a mentorka japončiny. S japončinou kedysi začínala ako samouk. Dnes svoje know-how dnes zdieľa s ostatnými a jej študentami sú predovšetkým nadšení samoukovia. So začiatočníkmi sa stretáva na individuálnych online lekciách, pre pokročilejších študentov vypracováva balíčky zábavných aktivít vyladené do najmenšieho detailu. Na svojom blogu s čitateľmi zdieľa svoje overené tipy, ako ovládnuť japončinu.

wwww.nekopan.cz

E-book: Příručka samouka japonštiny

Andrea Kafoňková: Fluent English with Andrea

Andrea Kafoňková je lektorka angličtiny, ktorá sa na lekciách so študentami zameriama prevažne na konverzáciu a odbúranie strachu z rozprávania. Študentom pomáha rozvíjať schopnosť porozumieť a vedieť jazyk plynule používať v bežnom živote. Andrea žije už 10 rokov v Írsku a vďaka tomu dokáže študentom ponúknuť kvalitnú a autentickú výuku a učí ich presne to, čo využijú. Na lekciách dokáže vytvoriť perfektnú atmosféru, uvoľnenú a bez stresu, takže študenti pri rozhovore s ňou často zabudnú, že sa učia a konverzácie si užívajú.

Michaela Piecka, lektorka a mentorka nemčiny

Michaela Piecka je online lektorka a mentorka nemčiny. Učí najmä Slovákov a Čechov, ktorým pomáha splniť si svoj sen a cieľ – dorozumieť sa so svojím okolím po nemecky. Miška v súčasnosti žije vo Viedni, a preto sa vie dokonale vcítiť do situácií, v ktorých sa jej študenti potrebujú dorozumieť pre svoje každodenné fungovanie. Lekcie s ňou študentom nielen rozžiaria deň vďaka jej priateľskému úsmevu, ale tým, že sú vytvorené na mieru, im pomôžu napredovať veľmi efektívne. Miška okrem iného nahráva podcast zo života vo Viedni a na svojom instagrame zdieľa rôzne tipy a zaujímavosti.

www.michaelapiecka.sk

IG @michaela.piecka

Podcast Michaela Piecka

Lucie Mičátková, lektorka angličtiny

Lucie Mičátková je online lektorka angličtiny. Najradšej sa venuje večným začiatočníkom a ľuďom, ktorí začínajú znova po mnohých rokoch. Podporuje svojich študentov pri odstraňovaní jazykovej bariéry a porozumení reálnemu jazyku.Miluje cestovanie a anglické prostredie je jej veľmi blízke, vďaka čomu má v rukáve mnoho zaujímavých príbehov a zážitkov, o ktoré sa so svojimi študentami rada delí na lekciách.

www.luciemicatkova.cz

Helena Janiš, lektorka nemčiny

Helena je lektorka nemčiny žijúca už viac ako 10 rokov v Bavorsku. Učí autentickú nemčinu, takú, ktorú je možné okamžite v reálnom živote použiť. Jej študenti sú najčastejšie ľudia, ktorí žijú v niektorých z nemecky hovoriacich krajín, alebo sa na odchod tam pripravujú. Okrem záujmu zlepšiť svoje jazykové schopnosti riešia aj iné veci. Po rokoch sa k učeniu jazyka vracajú, zaoberajú sa otázkami, ako si na štúdium nájsť čas, chcú si udržať motiváciu, alebo sa zbaviť strachu z rozprávania. S tým všetkým im Helena pomáha, využívajúc princípy jazykového coachingu. Jej cieľom je študentov podporiť, aby sami pre seba našli efektívny a udržateľný spôsob štúdia jazyka. Helena na svojom IG profilu ukazuje krásy Bavorska a približuje nemčinu každodenného života.

IG: @nemcina_s_helenou

www.helenajanis.com

Kika Vohnútová, lifestyleová lektorka angličtiny

Vraví sa, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Kika Vohnútová je lektorka angličtiny a kreatívna duša, ktorá miluje prehľadnosť a systém. Svojim študentom pomáha, aby si vytvorili svoj malý anglický svet a jazyk im sprostredkuje prirodzenou a nenásilnou formou. Učenie sa cudzích jazykov považuje za jeden z najobohacujúcejších spôsobov ako viesť svoj život. Okrem jazykov sa venuje aj joge, fotografovaniu a miluje cestovanie.

www.lektorkakika.com

IG: @lektorkakika

Podcast: Prakticky anglicky

Paula Mazúrová: Francúzština s Paulou

Paula Mazúrová je lektorka francúzštiny. Špecializuje sa na súkromné online lekcie a svojim študentom pomáha nielen naučiť sa objednať si mandľové cappuccino a pain au chocolat, ale aj naučiť sa získať v jazyku istotu a komunikovať bez stresu.  Študentom taktiež pripravuje materiály na samoštúdium, vďaka čomu si jazyk osvoja systematicky a prehľadne.

info@francuzstinaspaulou.sk 

www.francuzstinaspaulou.sk

Lucia Kasaj: Flowery Speech

Lucia Kasaj je lektorka angličtiny, vášnivá záhradkárka, kávičkárka, pekárka kváskového chlebu a milovníčka hlbokých rozhovorov. Do krásnej lektorskej profesie vkladá svoje srdce už 7 rokov. Venuje sa výučbe individálnych online lekcií, minikonverzácií a jazykovému mentoringu. Kombinácia jej prirodzenej empatie a zmyslu pre detail dokáže pre študentov vytvoriť bezpečné a uvoľnené prostredie, v ktorom sa im napreduje s ľahkosťou. Lucia verí v budúcnosť neobyčajných klientsko-lektorských prepojení.

www.floweryspeech.sk

Klára Opravilová: domluv.it

Klará Opravilová je lektorka taliančiny. Do tohto nádherného jazyka sa zamilovala už v trinástich rokoch pri výmennom pobyte v Taliansku a tento jazyk ju sprevádza dodnes. Špecializuje na na výuku dospelých, ktorí to so štúdiom myslia vážne. Svojim študentom pripravuje výuku na mieru a vďaka tomu sa v Taliansku s prehľadom dohovoria s rodinou svojho partnera a nájdu priateľov. Klára neustále pracuje na svojom sebarozvoji a do potrieb a pocitov svojich študentov sa vie vcítiť aj vďaka tomu, že sa vo voľnom čase učí po japonsky.

www.domluv.it

IG @klara.opravilova

Laura Jeleníková: Speakujeme

Laura Jeleníková je profesionálna lektorka angličtiny a zároveň nadšená cestovateľka, ktorá rada spoznáva, objavuje a prekračuje svoje hranice komfortu.  Angličtinu sa naučila priamo v teréne počas života a štúdia v zahraničí (Vietnam, Mexiko, Holandsko). Výuke sa venuje už viac ako 5 rokov. Verí, že angličtina otvára dvere k mnohým príležitostiam a jej cieľom je pomôcť ich študentom odomknúť. Priateľsky, štrukturovane a efektívne.

IG @speakujeme

Soňa Felixová: Německy v pohodě

Soňa Felixová je profesionálna lektorka nemčiny z Viedne. Výuka ju ohromne baví a má s ňou už 20 rokov skúseností. Vďaka tomu svojim študentom ukazuje, ako si nemčinu učiť a ako sa ju učiť srdcom. Pomáha im vytvoriť si pevné základy, rozhovorí ich pred cestou na dovolenku a taktiež aj zažiariť na pohovoroch. Tvorí online skupinové kurzy, ale ponúka aj lekcie 1:1 a krátke konverzácie.

www.nemcinaatlumoceni.cz

Filip Svetlošák: Jazyky organicky

Filip Svetlošák je lektor, ktorý má obdivuhodný všeobecný prehľad, cit pre detail a túžbu neustále napredovať. Ako sám vraví, balansuje medzi životom študenta v zahraničí a online lektora, medzi logikou nemčiny, eleganciou španielčiny a svojráznosťou slovenčiny ako cudzieho jazyka. Stojí za projektom Jazyky organicky, kde študentom a lektorom ukazuje, ako sa spolu učiť efektívne, no pritom ľudsky.

www.vetlo.at

Simona Pöder Innerhofer: polyglotka, lektorka a sprievodkyňa

Simona Pöder Innerhofer je polyglotka, online lektorka modernej a biblickej hebrejčiny, vysokoškolská vyučujúca a sprievodkyňa. Jej vášňou je Izrael a židovské pamiatky. Jej výnimočnou vlastnosťou je, že svoje znalosti na adakemickej úrovni dokáže klientom sprostredkovať ľudskou a zrozumiteľnou formou. Ráda vás prevedie židovskými pamiatkami v Čechách a na Morave, ale aj v priľahlých krajinách v strednej Európe. Okrem češtiny sprevádza aj v nemčine, hebrejčine a polštine. 

www.hebrejstinasradosti.cz
www.nemcinasradosti.cz

Markéta Dostálová: Anglicky od píky

Markéta Dostálová je lektorka angličtiny. Študentom pomáha vytvoriť si v jazyku skutočne kvalitné a poctivé základy. Špecializuje sa na začiatočníkov a večných začiatočníkov, s ktorými postupne pracuje na tom, aby základy hravo zvládali a k nim už iba pridávali ďalšie znalosti, vrátane nových fráz, slovných spojení a idiómov, všetko, čo neodmysliteľne patrí k autentickej angličtine. Lekcie sú zamerané na prax a pri tom nesmie chýbať šálka dobrej kávy vždy na dosah ruky.

Sára Čupecová: Amalo taliančina

Sára Čupecová je lektorka a mentorka taliančiny. Na lekciách sa riadi heslom Bez práce nie sú cornetti, a preto si s ňou študenti máknu, no priateľská a príjemná atmosféra je pre ňu prioritou, bez nej to skrátka nejde! Počas lekcií so študentami kombinuje veľa konverzácie, no taktiež gramatický drill, lebo jedno s druhým ruka v ruke ide. Sára zároveň pravidelne pridáva taliansky obsah na svojom insta a je spoluautorkou podcastu Taliansko po slovensky, ktorý vám priblíži to skutočné Taliansko, bez filtru a pozlátka.

Alex Pilečková: Angličtina s Alex

Alex Pilečková je profi lektorka angličtiny. Jej špecializáciou je angličtina pre začiatočníkov, ktorým pomáha prekonať stres a strach z angličtiny. Momentálne sa venuje najmä svojim súkromným online študentom, podpore účastníkov online kurzu Angličtina na dovolenku a osobným anglickým workshopom v Považskej Bystrici. Vo voľnom čase si rada vychutnáva krásne výhľady, dobré jedlo a čas s blízkymi.

Klára Kazlepková: Jazyková lektorka pre poetické duše

Klára Kazlepková je lektorka, ktorá učí anglicky, francúzsky a to všetko tak trochu poeticky. Miluje pestrofarebné slová a ich príbehy, africké mľaskavky, zvedavé otázky študentov a filozofovanie nad jednoduchým gramatickým pravidlom tak, aby si ho študenti lepšie zapamätali. Klára využíva výnimočný, tvorivý prístup k učeniu, vďaka čomu si jej študenti naplnia svoju dennú dávku hravosti. 🙂 

Kika Uhnáková: lekcie španielčiny šité na mieru

Napokon moja maličkosť. Som Kika Uhnak, lektorka španielčiny. Špecializujem sa na kurzy 1:1 šité na mieru. Učím dospelých a tínedžerov a mojou prioritou v každej spolupráci je individuálny prístup a dôvera. Milujem, keď majú veci systém a štruktúru, zároveň však rada do spoluprác vnášam drobné rituály, pretože v príjemnej atmoške študenti najlepšie napredujú. Som zakladateľka Akadémie lektorov, nahrávam podcast Lepší lektor, píšem blog a na insta @lekciespanielciny zdieľam momenty z môjho mediteránskeho života.

Blog Lekcie španielčiny

Videokurz pre samoukov: Cestovateľská španielčina

IG @lekciespanielciny

Podcast Lepší lektor

Môže Ťa zaujímať: Kurzy pre lektorov

Program Úspešný lektor

Nastav si svoje lektorstvo systematicky od A po Z pomocou 10 vzdelávacích modulov. Získaj ročný prístup do programu TU.

Kurz Stratégia lektorskej značky

Rob marketing systematicky, pohodovo a udržateľne. Vytvor si dlhodobú stratégiu Tvojej lektorskej značky a vynikni. Prihlasovanie do kurzu TU.

Sociálne siete

Kontakt

kristina.uhnakova@gmail.com

Španielčina

www.lekciespanielciny.sk