Program ÚSPEŠNÝ LEKTOR 🚀 

Túžiš svoje lektorstvo naozaj posunúť vpred?

Túžiš mať portfólio služieb, ktoré Ti umožní získať balans medzi prácou a voľným časom? Chceš sa naučiť vytvárať predávať lekcie, kurzy a produkty, ktoré si nájdu miesto na trhu a prinesú študentom vysokú hodnotu? Ak si si odpovedala „áno“, v programe Úspešný lektor sa dozvieš, ako na to.

Čo sa naučíš v programe Úspešný lektor?

Udržateľnosť

Základom udržateľného lektorského podnikania je dobre nastavený systém. V programe Ti ukážem, ako si môžeš zorganizovať týždennú agendu, cenotvorbu, obchodné podmienky a adminsitratívu tak, aby to celé bolo čo najefektívnejšie a.. jednoducho smart. Naučíš sa vytvoriť si systém spoluprác tak, aby Tvoji študenti dostávali zákaznícky servis na top úrovni a aby si Ty zároveň mala dostatok priestoru pre seba.

&

Škálovanie

Uvažuješ nad vytvorením kurzu či digi-produktu, ktorý by Ti prinášal škálovateľný príjem? Skvelé! Ale aby to naozaj fungovalo, nestačí vytvoriť len tak hocičo. Potrebuješ vytvoriť produkt, ktorý bude 1. kvalitný, 2. nadčasový, 3. bude môcť fungovať dlhodobo a aspoň čiastočne samostatne. Moduly programu Ťa postupne prevedú jednotlivými fázami tvorby produktu: kvalitný prieskum trhu, praktická stránka tvorby, testovanie produktu, predajná kampaň a uvedenie produktu na trh.

Marketing a predaj

Máš už nastavenú svoju stratégiu značky a cítiš, že prišiel čas začať aplikovať predajné techniky? Skvelé! V programe sa dozvieš základy marketingu a predaja, ktoré fungujú v lektorstve. Zameriame sa na tie, ktoré mám vyskúšané a overené. Na praktických príkladoch Ti ukážem, ako môžeš tvoriť obsah na sociálne siete priamo pre Tvoju cieľovku. Naučíš sa, ako si postupne budovať svoju komunitu a vďaka tomu predávať Tvoje služby prirodzene a elegantne.

Absolventi programu povedali

Kika, program bol úplne skvelý! Mala som teraz viac času, takže som ho doslova hltala. Denne som s kurzom strávila aj niekoľko hodín a vypĺňala som si postupne materiály. Informácie v programe boli užitočné a tvoj hlas je príjemný, takže sa to aj dobre počúva. 🙂 Ja som doteraz učila v škole alebo jazykovej škole a súkromné hodiny som mala len také „popri“ a nebolo ich veľa, takže pre mňa najužitočnejšie boli moduly 2, 4 a 5. Teraz sa budem vracať k jednotlivým modulom podľa potreby.  Program by som odporučila každému lektorovi/lektorke. Niektoré informácie sú užitočné aj pre akéhokoľvek učiteľa.

Janka, lektorka taliančiny a angličtiny

www.jazykysjankou.sk, amore da condividere

Program byl skvělý a naprosto splnil má očekávání. Potřebovala jsem si v podnikání udělat systém, ujasnit si své cíle a plány. V průběhu programu jsem si vytvořila business plán, získala jsem jiný pohled na marketing a budování své osobní značky a také na spoustu praktických oblastí práce lektorky. Začala jsem také tvořit online kurz a těším se, až ho dokončím. Jsem ráda, že jsem se rozhodla do kurzu vstoupit, a k informacím, které jsem v něm získala, se budu ještě dlouho vracet. Doporučuju!
Lenka, lektorka angličtiny

@lingate_english

Jít do kurzu Uspěšný lektor bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem ve svém podnikání udělala a prakticky mě tvůj program a tvůj mentoring zachránil před vyhořením. Došlo mi, že mě mnohem víc baví tvořit obsah a materiály, než trávit 8 hodin denně výukou individuálních lekci. Podařilo se mi lépe organizovat práci, už nejsem tak zahlcená, zkrátila a zefektivnila jsem přípravu a plánování lekci, dodelala jsem 2 kurzy a všechno se tak hezky dalo do pohybu. Najednou jsem měla pocit, že vím, co dělám a že lektorství může být mnohem víc, než jen večery a víkendy prosezené nad úkoly a přípravami nebo strach z nedostatku studentů. Děkuju Ti, Kika.

Tereza, lektorka francúzštiny

@francouzsky_notysek

Ako program prebieha?

Po prihlásení sa do programu získaš prístup do členskej sekcie, v ktorej nájdeš 10 modulov. Každý modul sa venuje konkrétnej téme z lektorského podnikania a skladá sa z audio a videonáhravok, ako aj pracovných zošitov, ktoré Ti pomôžu ukotviť nové poznatky, zapísať si poznámky a najmä previesť návody do praxe. Program funguje na báze samoštúdia, to znamená, že po prihlásení získaš rovno prístup k celému obsahu programu a môžeš pracovať vlastným tempom, podľa toho, ako Ti to vyhovuje. 🙂

 

Koľko času mi program zaberie?

Samotné prejdenie 10 modulov Ti zaberie približne 10-12 týždňov. Z programu najviac vyťažíš, ak si vyhradíš si každý týždeň aspoň 4-5 hodín, počas ktorých si prejdeš modul a budeš jednotlivé návody prevádzať do praxe. To, koľko času Ti to potrvá, je individuálne. Závisí to od aktuálneho stavu Tvojho podnikania a cieľov, ktoré si stanovíš. Môžu to byť 3 mesiace, ale aj pol roka či dlhšie. Prístup do programu preto získavaš na 12 mesiacov, aby si mohla pracovať pokojne, vlastným tempom a priebežne sa vracať k tomu, čo aktuálne potrebuješ. 💛

Je program pre mňa?

Ak chceš podnikať v lektorstve udržateľne, smart a po svojom, tak jednoznačne áno. 🚀 Dôležité je však vedieť, že program vyžaduje odhodlanie,  systematickú prácu a najmä chuť prevádzať nové poznatky aktívne do praxe.

Praktická info: Program Úspešný lektor neobsahuje „technické“ návody, ako sa naučiť pracovať v Canve, ako zostrihať podcast/video, ako pridať REEL a podobne. Na tieto veci však nájdeš veľa tutoriálov napr. na youtube.

Chceš so mnou spolupracovať priamo?

Ak by sa Ti hodila moja podpora, môžeš sa prihlásiť do programu vo VIP verzii. Tá okrem ročného prístupu do členskej sekcie so vzdelávacími modulmi zahŕňa aj moju podporu a konzultácie. Počas 3 mesiacov budeme  spoločne intenzívne pracovať na Tvojom projekte. Zdieľať súbory a myšlienky, brainstormovať cez whatsapp správy a hlasovky a stretávať sa na videohovoroch 1:1. Prihlasovanie do spolupráce 1:1 otváram 2-3 x ročne. Ak by si mala (prípadne mal, ak si lektor) záujem o tento typ spolupráce, napíš mi na kristina.uhnakova@gmail.com , aby sme zladili naše agendy. PS: Pred Tvojím finálnym rozhodnutím si môžeme krátky hovor, na ktorom preberieme Tvoj projekt a zistíme, v čom Ti môžem byť nápomocná. 

O čom sú jednotlivé moduly? 

Úvod do programu

Ak sa chceš posunúť vpred, ako prvé treba zistiť, kde presne si práve teraz. V úvode programu si detailne podľa môjho návodu zanalyzuješ svoje aktuálne podnikanie, jeho silné i slabé stránky. Stanovíš si ciele a vytvoríš si plán a časovú os na najbližšie týždne.

Modul 1: Nastavenie mysle

Vraví sa, že mindset je základ. Verím, že práve nastavenie mysle v kombinácii s využívaním zmysluplných nástrojov a stratégií Ti pomôže v lektorstve napredovať. V prvom module Ti preto predstavím niekoľko spôsobov, ako spoznáš svoj prirodzený potenciál a ako ho môžeš začať ho využívať k tomu, aby bola Tvoja značka výnimočná a vynikla medzi ostatnými.

Modul 2: Ako pracovať múdrejšie, nie viac

Už vieš, čo chceš, tak poďme za tým. 🙂 Tvoj čas je to najvzácnejšie, čo máš, preto ho treba využívať rozumne. Učiť 30 lekcií týždenne a tráviť víkendy prípravou na ne nie je smart, pretože v takom tempe skôr či neskôr vyhoríš… Čo s tým urobíme? V module 2 Ti ukážem, ako si môžeš nastaviť procesy tak, aby si mala viac voľného času pre seba, na oddych i tvorbu. Ukážem Ti môj systém v lekciách španielčiny, ktorý mi šetrí hromadu času, energie a administratívy.

Modul 3: Biznis plán a tvorba produktu

Rozhodla si sa, že vytvoríš produkt a začneš škálovať? Paráda! Ale urobme to premyslene, ok? V module 3 si preberieme si 9 elementov, ktoré treba brať do úvahy pri tvorbe škálovateľného produktu. Dozvieš sa, ako urobiť prieskumné rozhovory s cieľovkou a ako a kedy začať s e-mail marketingom. Ukážem Ti niekoľko nástrojov, ktoré Ti tento proces zjednodušia.

Modul 4: Ako získať super študentov a stabilné spolupráce

Asi sa zhodneme, že tvoriť obsah na sociálne siete je pre marketing dôležité, ale tráviť na nich priveľa času nie je udržateľné ani zdravé. Sociálne siete sú pracovný nástroj, ich účelom je získavanie spoluprác so študentami a neskôr aj predaj produktov. V Module 4 Ti ukážem, ako využívať sociálne siete a nestratiť pri tom samu seba. Ukážem Ti, ako si budovať zapojené publikum na sociálnych sieťach a ako postupne začať predávať lekcie a produkty už pri pár stovkách sledujúcich

Modul 5: Cenotvorba a zdražovanie

Bolo by skvelé učiť 10-15 lekcií za týždeň a zvyšok času sa venovať async mentoringom, kreatíve alebo iným veciam, ktoré sú pre Teba dôležité. V piatom module sa naučíš prestať sa porovnávať s inými lektormi a naceniť svoje lekcie na základe hodnoty, ktorú prinášaš. Dostaneš návod, ako novým študentom sebavedome odkomunikovať hodnotu, ktorú s Tebou získajú a naučím Ťa zdražovať ceny u dlhodobých študentov.

Modul 6: Marketing, predaj a tvorba kampane

Predaj Tvojho produktu nemusí byť stresujúci, práve naopak – môže byť elegantný, zábavný a vkusný. V Module 6 Ťa prevediem procesom uvádzania produktu na trh a naučím Ťa vytvoriť jednoduchú a funkčnú predajnú kampaň. 😊 

Modul 7: Budovanie kvalitných vzťahov so študentami

Vieš, čo je lepšie než akýkoľvek copywriting, marketing či platená reklama? Áno, Tvoji študenti. Práve empatia, človečina a profesionalita sú tie faktory, vďaka ktorým budú študenti budú šíriť Tvoje dobré meno aj roky po skončení spolupráce s Tebou. V module 7 Ti ukážem kompletný náhľad na môj lektorský customer relationship management z praktickej (termíny, platby) aj z osobnej stránky. Naučím Ťa, ako si budovať stabilné, dôverné a rešpektujúce spolupráce už od prvých momentov a ako študentom dlhodobo poskytovať úžasnú zákaznícku skúsenosť.

Modul 8: Úspešné minimalistické návyky

Sociálne siete v Tebe niekedy môžu vzbudiť pocit, že na to, aby si bola úspešná, musíš používať X platených aplikácií, mať platený CRM systém, plný to-do list a hltať každý webinár, ktorý sa objaví. Ja si však myslím, že v skutočnosti Ti stačí pár systematických návykov a sledovanie zmysluplného obsahu. Menej je viac a preto Ti v tomto module ukážem, ktoré minimalistické návyky mi v podnikaní fungujú a viem, že budú aj Tebe.

Modul 9: Elegantné riešenia náročných situácií

Spolupráce, tvorba a celkovo podnikanie má aj náročné momenty. V deviatom module budeme riešiť tému asertivity a komunikácie v náročných situáciách. Ukážem Ti, ako sa dajú elegantne riešiť aj komplikované a problematické situácie, ktoré môžu nastať, či už pri tvorbe produktu, alebo v spoluprácach so študentami.

Modul 10: Duševné zdravie a udržateľnosť

Podnikanie je beh na dlhé trate. Preto je dôležité bežať tempom, akým vládzeš.  Veľa ľudí si, žiaľ, „vystrieľa svoje náboje“ hneď na začiatku. Na to, aby Ti Tvoj projekt prinášal okrem financií aj dlhodobý pocit šťastia a naplnenia, je dôležité venovať pravidelnú pozornosť duševnému zdraviu a udržateľnosti. Práve o udržateľných návykoch bude záverečný modul programu Úspešný lektor. Verím, že sa Ti bude páčiť. Ideš do toho? 🙂

Prihlasovanie do programu Úspešný lektor 

Absolventi programu povedali…😊

Program byl úžasný! Už podle popisu vypadal dobře, ale daleko předčil moje očekávání a tvoje podpora a byla pro mě neocenitelná. Bylo to přesně to, co jsem v nynější fázi svého podnikání potřebovala a myslím, že z poznatků budu těžit ještě nejméně rok, než všechny postupy a vychytávky zavedu do praxe. Materiály jsou perfektně zpracované a je tam spoustu užitečných informací. Líbilo se mi, že to nebylo jen o teorii, ale hlavně akci, začít si věci zkoušet a uskutečňovat. Myslím, že Modul 3: Biznis plán a tvorba produktu ještě hodně využiju. Všechno mi to do sebe zapadá, postupně krok za krokem můžu podnikání vylepšovat. Myslím, že z programu nejvíc budou mít lektoři, co už pár let učí, mají celkem přehled o trhu a chtějí se rozvíjet a posunout podnikání.

Ivana, lektorka a sprievodkyňa japončinou

www.nekopan.cz

Kika, program je úplne skvelý! Mala som teraz viac času, takže som ho doslova hltala. Denne som s kurzom strávila aj niekoľko hodín a vypĺňala som si postupne materiály. Informácie v programe boli užitočné a tvoj hlas je príjemný, takže sa to aj dobre počúva. 🙂 Ja som doteraz učila v škole alebo jazykovej škole a súkromné hodiny som mala len také „popri“ a nebolo ich veľa, takže pre mňa najužitočnejšie boli moduly 2, 4 a 5. Teraz sa budem vracať k jednotlivým modulom podľa potreby.  Program by som odporučila každému lektorovi/lektorke. Niektoré informácie sú užitočné aj pre akéhokoľvek učiteľa.

Janka, lektorka taliančiny a angličtiny

www.jazykysjankou.sk

Krásný, profesionálně vypracovaný program plný tipů, rad a motivace! V programu jsem získala skvělé rady, motivaci a také v neposlední řadě i potvrzení toho, co dělám dobře a toho, co mohu vylepšit. A největší bonus ? Kika a její lidský a srdečný přístup! Podnikatelská energie spojená s plynutím, rady z oblasti cenotvorby i psychohygieny. Obojí mi přišlo v pravý čas, děkuji moc! 

Soňa Felixová, lektorka nemčiny

www.nemcinatlumoceni.cz

Moja skúsenosť s programom bola veľmi pozitívna a je mi ľúto, že už som si prešla všetky moduly a nahrávky, pretože som si celý proces veľmi užívala. Bolo to prínosné a, ako už napovedá samotný popis programu, trasformačné. 🙂 Čo sa týka podnikania, získala som väčšiu dôveru v seba samú a v to, že keď niečo chcem, tak to môžem mať. Určila som si hranice, ktorých sa držím. Stanovila som si pevný rozvrh, cenník. Najužitočnejší modul bol „Problémové situácie a ich riešenie“, pretože to bolo veľmi aktuálne a mohla som to hneď dať do praxe. A takisto konvertovanie študentov na vyššiu cenu 🙂 Tento program by som odporučila lektorom, ktorí chcú posunúť svoje podnikanie na udržateľnejšie a kvalitnejšie, nechcú zostať na jednom mieste, ale chcú sa ďalej posúvať a vzdelávať, či už osobnostne alebo profesne.
Sára, lektorka taliančiny

www.amalo.sk

V programu jsem našla přehledné informace k vybudování solidního základu ve všech oblastech, co jsou potřeba k vybudování jazykového podnikání. Podařilo se mi znormalizovat si to, že se budu propagovat, a najít v tom nějakou pravidelnost. Kika je velká motivátorka a měla jsem pocit, že mi věnuje velkou pozornost, i když jsem si koupila verzi bez podpory. 

Anežka, lektorka nórčiny

Anežka - language mentor #busynorsk

Program Úspěšný lektor naprosto předčil moje očekávání. Věděla jsem, že potřebuju svoje podnikání v lektorské sféře posunout dál, ale nevěděla jsem, jak na to. Nevěděla jsem, kde začít, jak to správně uchopit a která cesta je pro mě ta pravá. Kika mi díky svému programu tu cestičku ukázala. Opravdu jsem se ponořila do každého modulu a chtěla jsem z něj vysát co nejvíce. Během své cesty jsem narážela na bloky uvnitř sebe. Měla jsem strach jít dál, měla jsem strach natočit video, měla jsem strach říct si o reference, ALE Kika mi díky svému vedení ukázala, že moje strachy jsou naprosto zbytečné. Dnes si říkám, čeho jsem se to vlastně bála? Za 10 týdnů jsem udělala neskutečný pokrok. Investice do programu bylo za poslední rok to nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala. Děkuju Kiko.

Kateřina, lektorka češtiny pre cudzincov

@katerinavlachova

Napriek tomu, že sa učeniu venujem už vyše 10 rokov, som zástancom toho, že človek by mal niektoré myšlienky neustále obnovovať. Kika vo svojich dobre prepracovaných moduloch rozoberá každú súčasť lektorského života a kladie veľmi dobré otázky. Najviac som benefitoval z analýzy vlastného ideálneho klienta a takisto som veľmi rád že mi dodala sebavedomie stáť si za cenou a svojou prácou. Jej duševný pokoj vo videách je nákazlivý a pri výrazoch štýlu ‚spoločenský úzus‘ alebo ‚chochmes‘ sa vždy pousmejem 🙂 Či už ste začínajúci lektor alebo skúsený veterán, určite vás program posunie vpred. Výhodou je, že si ho môžete prechádzať vlastným tempom, čo mne osobne vyhovovalo (2 deti:D) Pracovné listy odporúčam si vytlačiť, lebo písaním je človek nútený sa zamyslieť nad dôležitými vecami, ktorým normálne nepripisuje dôležitosť. Ako napr. aj nad samým sebou. Kika to Mentorka s veľkým M, ktorá sa o mňa zaujímala aj osobne, pravidelne sa informovala, ako sa mi darí a vždy odpísala práve to, čo som potreboval počuť.

Tomáš, hravý lektor angličtiny

@takeawayenglish www.takeawayenglish.sk

Celý program se nesl v přátelském a kolegiálním duchu. Nejpřínosnejší pro mňě byl modul Biznis plán a tvorba produktu, protože v tom jsem jako lektorka, která má blízko akademické sféře pořád dost plavala. Díky tomu jsem si ale uvědomila, že se to mohu naučit i já. Kristína mě celou dobu podporovala a dávala pozitivní zpětnou vazbu, nikdy neřekla, že by něco nešlo, spíš jak by to šlo. Už vím, jak na minikampaně, kampaně a škálovatelnost.  Podařilo se mi udělat dvě minikampaně, přitáhnout ideální klienty na dlouhodobou i krátkodobou spolupráci, vymyslet koncept podcastu, nasbírat materiál, přijít na nápad na škálovatelný produkt. Další plán je akce zrealizovat. Kurz bych odporučila také pro lektorky a lektory menších a exotických jazyků. 

Simona, lektorka nemčiny a hebrejčiny

@simonapolyglotka