Toto je 5 vecí, ktoré by si mala urobiť, ak chceš, aby si študent z Tvojho kurzu odniesol luxusný a profesionálny zážitok.

1. Canva videá na potrhnutie preberanej témy

Canva šablóny má zrejme každý každý lektor-instagramer v malíčku. Čiary a tvary, grafika, fotky, šablóny… Posuň svoj produkt na top level a zakomponuj do neho krátke Canva videá. Video, ktoré podporí preberanú tému, nielen upúta študentovu pozornosť, ale zároveň vytvorí asociáciu, vďaka ktorej si študent ľahšie zapamätá preberaný celok.

2. Tvoja vlastná hudobná zvučka

Ak bude Tvoj podcast, video alebo prezentácia v kurze začítať vašou typickou znelkou, Tvojmu kurzu dodáš šmrnc. Musíš si preto najať profi nahrávacie štúdio? Môžeš, ale ide to aj jednoduchšie. Na stránke audiojungle.net si vieš jednoducho zakúpiť tracky, zvukové efekty… a mnoho ďalšieho. Cena? Licencie začínajú už na sume 10-30 €. Hodnota? Nevyčísliteľná.

3. Zábavné kvízy a akčné kroky

Tvoj program alebo kurz by nemal byť len o teórií. Napriek asynchronite kurzu je dôležité, aby študent naučené poznatky pokiaľ možno okamžite aplikoval v praxi. Konkrétne úlohy zvoľte podľa typu kurzu, určite však do jednotlivých modulov zahrň akčné kroky, testy a kvízy. Môj tip: Úlohy by mali byť zábavné a motivačné. Proste také, aké by si sama rada robila, keby si do kurzu šla.

4. Editovateľné pracovné listy

Ako urobiť zázrak za pár minút a posunúť Tvoj kurz na TOP úroveň? Odpoveď je PDFEscape. Nie každý študent si chce materiály tlačiť. Vďaka stránke PDFescape.com urobíš svoje PDFká editovateľnými. Voilá! PS: Zaregistruj sa, aby si nemusela pri budúcich zmenách robiť celú prácu od začiatku, ako ja.

5. Motivačné check-listy

Kontrolný zoznam úloh je praktická vec. Tvojim študentom pomôže zabezpečiť konzistentnosť a úplnosť jednej kapitoly/modulu, predtým, ako prejdú do ďalšej časti kurzu. Tip: Aj checklist môže byť motivačný a zábavný.