3 informácie, ktoré by nemali chýbať vo vašom instagramovom profile

Tajuplní lektori

Niekedy si pozerám lektorský profil so zaujímavým, užitočným obsahom. Niečo ma upúta, chcem napísať správu či komentár, ale narazím na bizarný problém.

Ako osloviť človeka, ktorý sa skrýva za profilom, ak nemá uvedené meno? Je to vlastne muž alebo žena? Chce vôbec, aby s ním niekto interagoval? Ak áno, prečo to sledovateľom neuľahčí? Ak nie, má ten profil založený iba z plezíru?

Čo je horšie, videla som aj webstránky, kde mal lektor uvedené o sebe všetko, pomaly od toho, na akú základnú školu chodil, ale to najdôležitejšie – meno a info, ako študentovi vie pomôcť – chýbalo. Tento článok nemá znieť dobiedzavo, ale myslím, že každý poskytovateľ služby by mal so svojimi sledovateľmi komunikovať jasným spôsobom.

Skúste sa vžiť do pozície študenta

Ak by ste boli v pozícii študenta, oslovili by ste na lekcie/mentoring radšej mýtickú bytosť, ktorá sa skrýva za anonymným profilom,

alebo lektora, ktorý jasne komunikuje:

  • kto je (meno, fotka)
  • čo ponúka a pre koho (príklad: konverzačné lekcie v angličtine/mentoring pre mladých dospelých)
  • ako ho môžete kontaktovať (mailový kontakt, odkaz na web,…)?

Informácie, ktoré by vo vašom insta bio nemali chýbať

  • Kto ste. Majte uvedené meno, foto a výstižný popis toho, čo robíte.
  • Ako a komu pomáhate. S čím môžete byť druhým ľuďom prínosní? Na akých študentov sa zameriavate?
  • CTA alebo výzva k akcii. Ako vás môže záujemca o lekcie/mentoring kontaktovať? Ako a kde si môže zakúpiť váš produkt alebo online kurz?

Ukážka môjho bio na instagrame:

Schválne, máte v profile uvedené všetky tieto veci? Kvôli GDPR tu nebudem ukazovať screenshoty cudzích profilov, ale pre inšpiráciu si určite pozrite profily skvelých lektorov, ktorých na instagrame sledujem.