Rok byvola alebo veľmi osobný článok

Rok byvola

Rok 2021 sa v čínskom zvieratníku považuje za rok byvola. Byvol je symbolom tvrdej práce, cieľavedomosti, trpezlivosti, sily, ale aj dôvery a pokory. A taký bol môj uplynulý rok.

Projekt Akadémia lektorov som založila na začiatku pandémie. V tej dobe to bola iba zábavka. Pár článkov na blogu, o ktorom nikto netušil. Moje know-how z podnikania, sebarozvoja a marketingu, som však túžila posúvať medzi ostatných lektorov.

Existujú rôzne biznis knihy, marketingové príručky, kurzy. Sama však viem, že nie všetky metódy sa dajú aplikovať na podnikanie v oblasti vzdelávania. Zvládnutie týchto stratégii vyžaduje čas, aplikovanie vecí do praxe (a robenie chýb a zisťovanie, čo v lektorskom biznise funguje a čo nie), čo nie každého lektora baví.

Keďže milujem rovnako inovácie, marketing, sebarozvoj, ako aj efektivitu, minimalizmus a zdieľanie skúseností, rozhodla som sa, že moje know how budem lektorom podávať bez komplikovaných výrazov. V zrozumiteľnej a funkčnej forme. Skrátka v našej, lektorskej reči.

Ako lektorka pracujem už viac ako 8 rokov, ale vždy mi veľmi chýbal viruálny podporujúci hygge priestor pre progresívnych lektorov. Preto som sa ho rozhodla vytvoriť. Založila som si instagram profil @akademialektorov a vďaka tomu som zistila, že sociálne siete nie sú len o kolagénoch, filtrovaných fotkách a reklamách na About you.

Pikošky o mne

Keďže je tento článok osobnejší, pridám pár info, ktoré ste o mne možno (ne)tušili:

  • Som minimalistka. Mám rada jednoduchosť a vyslovene ma stresuje dostávať nevyžiadané dary. Predtým, ako si do života vpustím nový produkt/službu, vždy nad tým dlho premýšľam. Výsledkom je napríklad to, že hoci vlastním málo oblečenia, všetky moje kúsky sú moje obľúbené. Dokonca aj knihy si najradšej požičiavam z knižnice.
  • Milujem pohyb. Každé ráno začínam strečingom a pomalou yogou, ale najviac ma baví beh, cestná cyklistika a dlhé prechádzky za každého počasia. Som introvert, takže vás asi neprekvapí, že skupinové športy/súťaženie nie sú nič pre mňa.
  • Mám rada kultivované stolovanie a dlhé debaty pri dobrom jedle. Väčšinu času sa stravujem vegetariánsky/vegánsky, hoci, keď som v Španielsku, užívam si morské plody, syry, chorizo a podobne. A som kaviarenský povaľač – milujem sa stretnúť. Občas mám v kaviarňach lekcie španielčiny s mojimi študentami, ktorí žijú v Bratislave. A inokedy idem do kaviarne sama – len tak si dám cappuccino a mám rande sama so sebou. Je to neskutočne terapeutické, vyskúšajte.
  • Mám rada človečinu a hlboké rozhovory. Najväčší zmysel mi dávajú spolupráce 1:1. V nich dokážem mojim klientom dať kvalitný čas, namotivovať ich, odovzdať veľa energie. S pokorou hovorím, že mám neuveriteľné šťastie na ľudí a neraz sa stane, že profesionálna spolupráca prerastie v kamarátstvo, čo mi vždy urobí radosť.