Budem hádať. Máš svoj pekný lektorský web, ale jeho organická návštevnosť je nízka a študenti sa k tebe aj tak dostávajú najmä cez referencie a sociálne siete. Poďme to spoločne zmeniť.

Chceš podnikať v lektorstve udržateľne? Urob toto:

V dnešnej dobe je ľahké nadobudnúť pocit, že web nie je až taký potrebný. Ja si ale myslím opak. Ak chceš získavať študentov a predávať svoje kurzy  prirodzenejšie, bez nutnosti tvoriť neustále nové príspevky na sociálne siete, začni pracovať optimalizácii svojho webu už dnes. Search search engine optimization je beh na dlhé trate, ale byť maratóncom sa oplatí. 

SEO je to komplexná záležitosť, ktorá násobne presahuje rozsah jedného príspevku, ale dôležité je začať. Ak chceš urobiť prvý krok (ktorý Ti nemusí zabrať dlhšie ako 15-20 minút), začni tým, že si vytvoríš lektorský Google Business Profile v Google Mapách a napojíš si ho na svoj web.

Áno, áno. Profil na Google mapách. Aj v prípade, že učíš len online. Prečo? Lebo Google Business profil priamo odkazuje na tvoj web a ten vďaka tajomným štruktúram internetu získava väčšiu kredibilitu a tým pádom sa ľuďom bude zobrazovať vo vyhľadávaní vyššie. Voilá. 🙂

Profil svojej firmy si môžeš vytvoriť veľmi jednoducho na tejto stránke: https://www.google.com/business/.

3 tipy, ako zvýšiš účinnosť tvojho Google biznis profilu

  • Vyplň si profil dôkladne a precízne, nech v ňom nájdu potenciálni študenti všetky potrebné informácie.
  • Pridaj si profesionálne fotky. Odporúčame formát štvorca, ktorý sa zobrazí krásne na počítači i na mobile.
  • A na záver to najdôležitejšie: Požiadaj svojich súčasných študentov, aby napísali svoje skúsenosti a recenzie do tvojho profilu. Pozitívne referencie zvýšia dôveryhodnosť.

Ako vidíš, SEO je komplexná disciplína, ktorá si vyžaduje čas a záväzok, ale už takéto malé kroky Ti môžu priniesť výsledky. Nezabúdaj však, že lektorstvo je viac ako „len“ marketing alebo „len“ výuka. Ak cítiš, že chceš do svojho lektorstva priniesť viac systému a efektivity, nezabudni sa pozrieť na moje kurzy pre lektorov, vypočuť si podcast Lepší lektor a prečítať si ďalšie články na tomto blogu.