Byť offline a reagovať na správy študentov neskôr nie je TABU

Akonáhle sa vám v lektorskom podnikaní začne dariť, kurzy fičia, produkty sa predávajú, siete fungujú, je ľahké spadnúť do kolotoča denných povinností a zabudnúť na svoje potreby. Prirodzene, tešíte sa z každého klienta a najradšej by ste sa rozdali. Neustále veci vylepšujete a stále vám chodia nové nápady, ktoré by ste najradšej hneď zrealizovali. Je to tak?

Budovať si značku vyžaduje veľa energie. Treba na sebe makať, ale občas stojí za to vrátiť sa na zem a pripomenúť si svoje hodnoty. Je čas znormalizovať normálne veci. 

1. Je v poriadku nereagovať na správy hneď.

Pokiaľ nechcete, nemusíte študentom odpisovať na správy večer pred spaním. Tip: Vyhraďte si počas dňa blok(y), keď venujete čas správam, mailom, telefonátom a administratíve. 

2. Je v poriadku mať čas pre seba.

Celé leto ste plánovali, že si vytvoríte udržateľnú agendu, ale ešte neskončil ani september a už neviete, kde vám hlava stojí… Našli ste miesto každému, kto vás oslovil, lebo máte spasiteľský syndróm, prípadne strach z budúceho nedostatku. Dotýka sa vás tento príspevok? Tak to znamená, že je pre vás.Tip: Nebuďte človek slova, buďte človek činu a stojte si za svojimi rozhodnutiami. Ak ste už dosiahli plánovaný počet spoluprác, majte guráž odmietnuť lákavú ponuku. Študentov bude vždy dosť, ale vás nie.

3. Je v poriadku cez víkend nezapínať počítač.

Tip: Offline detox v prírode je to najlepšie wellness.

4. Je v poriadku, ak sú vaše súkromné vzťahy pre vás prioritou. 

Je dôležité dávať klientom osobný prístup, ale zase odtiaľ potiaľ. Nedovoľte, aby váš pro-klientský prístup negatívne vplýval na vášho partnera, deti či rodinu.Tip: Nastavte si hranice. Každá spolupráca raz skončí. Tí najdôležitejší ľudia by mali byť vašou prioritou nonstop.

Ak sa vám páčil tento článok, možno by sa vám hodilo pár tipov, ako sa naučiť povedať "nie".