Ako obhájiť vyššie ceny lekcií?

Mnohí lektori sa ma pýtajú, ako študentom „vysvetliť“ svoje ceny, prípadne ako „obhájiť“, že si za lekcie účtujú viac ako lektori-brigádnici, au-pairky a podobne. Hoci mám pocit, že k tomu už bolo povedaného dosť, na instagrame, aj vo FB skupinách jazykových lektorov sa táto téma rieši dookola.

Preto som vytvorila grafiku, ktorá by vás v tomto mohla inšpirovať:

Ako vysvetliť študentom, čo všetko je v cene lekcie?

Jednoduchá rada znie: Nevysvetľujte. Neospravedlňujete sa za svoje ceny a necíťte sa previnilo, ak si niekto nemôže dovoliť vaše služby. Vy si možno nemôžete dovoliť Bentley, dom s výhľadom na more, každotýždňový nákup v Yeme alebo Whole foods. A možno si robíte detailný prehľad výdajov a väčšie nákupy premyslene plánujete, čo, samozrejme, nie je hanba, ale racionálne ekonomické správanie. 

Myslite však na to, že poskytovatelia drahších produktov a služieb neriešia, že si ich niekto nemôže dovoliť.


PRETO:

  • Študenti, ktorí skutočne ocenia kvalitu vašej práce, cenu akceptujú. Tak ako vy, keď si kúpite službu či produkt, ktorý je pre vás dôležitý.
  • Študenti, ktorí sa na odôvodnenie ceny spýtajú zo zvedavosti, sa uspokoja s milým a stručným vysvetlením hodnoty vzdelania.
  • A študenti, ktorí budú chcieť špekulovať a zjednávať, nikdy nepochopia, čo je skutočná hodnota a kvalita. Ak by aj cenu nakoniec prijali, počas hodín by ste mali pocit, že im niečo musíte dokazovať… A to by nerobilo dobrú atmosféru.

Takže svoje ceny kľudne zdvojnásobte a ak sa vás nabudúce niekto bude spýtať na dôvod, už budete vedieť… 
Na jeseň budem o tejto téme robiť masterclass. Ak Vás to zaujíma, všetky informácie budem zverejňovať na mojom instagrame.