Augustové upratovanie lektora

Viete, čo by mal jazykový lektor stihnúť v auguste?

1. Pouvažovať nad aktuálnymi spoluprácami.

Zamyslite sa, ktoré spolupráce vám neprinášajú radosť. Porozprávajte sa so študentom, s ktorým spolupráca viazne. Nastavte si nové podmienky alebo ukončite nevyhovujúce spolupráce. Vaše jesenné “ja” vám poďakuje.

2. Aktualizovať materiály.

Zvážte, ktoré z vašich materiálov sú už zastaralé a hodila by sa im vizuálna alebo obsahová revitalizácia. Aktualizujte zdroje, ktoré používate pri výuke. Preskúmajte, čo je nové na youtube a podcastových kanáloch, ktoré študentom odporúčate.

3. Odpočinúť si a načerpať sily.

Treba písať viac? Oddych a ničnerobenie je podceňované, ale veľmi dôležité. Len oddýchnutý lektor dokáže dlhodobo poskytovať úžasné lekcie a nevyhorieť.

4. Požiadať o feedback.

Spätná väzba vytvára priestor pre rasť. Vďaka feedbackom si budete istejší vo vašich silných stránkach a budete vedieť, na čom môžete pracovať.

5. Aktualizovať inzeráty a sociálne siete.

Vaši (budúci) študenti chcú nájsť relevantné info za krátky čas.

6. Vytvoriť si stratégiu k udržateľnosti.

Zamyslite sa, čo môžete urobiť pre to, aby ste pracovali efektívnejšie. Nie je hrdinstvo odučiť 30 lekcií týždenne a zarobiť viac. Pracujte viac smart.

Ako využívate leto?

Leto je ideálny čas na snívanie, zamyslenie sa a na definovanie krátkodobých cieľov (napríklad, čo chcete dosiahnuť do konca tohto roka), ale aj tých strednedobých a dlhodobých.

Ak už máte definované ciele, uistite sa, že každý deň urobíte niečo, čo vás k nim postupne dovedie.

Pretože všetko je možné, len treba chcieť. Ale nestačí len zbierať inšpiráciu a spoliehať sa na pozitívne myslenie. Na cieľoch treba predovšetkým aktívne PRACOVAŤ. Mne sa najviac osvedčilo plánovanie a “rozkúskovanie” veľkých úloh na menšie. 😊

Napíšte mi, ak vám môžem byť v niečom nápomocná.👱🏼‍♀️